GIGABYTE GP-P650SS (650W) Power Supply | 80+ Silver PSU
Technical Specs :- MODEL : GP-P550SS / GP-P650SS POWER : 550W / 650W CERTIFIED : 80+ Silver EFFICIENCY : 90% at typical load (230V EU) FAN : 120mm Fluid Dynamic Bearing (FDB) fan PFC : Active PFC (>0.9 typical) MTBF : >100,000 hours DIMENSION : 150 x 140 x 86 mm INPUT VOLTAGE : 155-240 Vac INPUT CURRENT : 6.3A INPUT FREQUENCY : 50-60Hz PROTECTIONS :- OVP/ OPP/ SCP/ UVP/ OCP/ OTP MODEL (550W) CONNECTORS :- (1x) ATX 24 Pin Connectors (1x) CPU/EPS 4+4 Pin Connectors (2x) PCI-e 6+2 Pin Connectors (5x) SATA Connectors (3x) Peripheral 4 Pin Connectors MODEL…
Category:
Description
Reviews
There are no reviews yet.
Be the first to review “GIGABYTE GP-P650SS (650W) Power Supply | 80+ Silver PSU”